Skarbnicja Ukrainianans'ko klasiki

Skarbnicja Ukrainianans'ko klasiki

by Vovchok Marko
Skarbnicja Ukrainianans'ko klasiki

Skarbnicja Ukrainianans'ko klasiki

by Vovchok Marko

eBook

$4.52 

Available on Compatible NOOK Devices and the free NOOK Apps.
WANT A NOOK?  Explore Now

Related collections and offers

LEND ME® See Details

Overview

Неперевершена мова, складні образи, життєві сюжети, ніби списані з минулого чи не кожної української родини. Ця книга повинна бути на полиці усіх справжніх книголюбів!

Трагічні «Катерина» і «Наймичка» Тараса Шевченка, жадібні «Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого, вічні «Тіні забутих предків» та до сліз вражаючий «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського, таке життєве «Украдене щастя» Івана Франка, непримиренна «Інститутка» Марка Вовчка, сатиричний «Мина Мазайло» Миколи Куліша, сакральна «Земля» Ольги Кобилянської та інші визначні твори українських класиків.


Product Details

ISBN-13: 9786171234888
Publisher: Glagoslav Distribution
Publication date: 12/06/2018
Sold by: PUBLISHDRIVE KFT
Format: eBook
Pages: 816
File size: 2 MB
Language: Ukrainian

About the Author

Іван Карпенко-Карий — псевдонім драматурга Івана Тобілевича. Режисер, актор, один з основоположників українського професійного театру. Іван Франко казав, що Тобілевич «був одним із батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література». Його драматургічна спадщина складається з 18 закінчених п’єс і трьох невеликих уривків, які залишилися в чернетках.


Леся Українка — видатна українська письменниця, перекладачка та культурна діячка, яка є найвизначнішою постаттю в історії літератури поруч із Тарасом Шевченком та Іваном Франком. Творчість поетеси стала вагомим надбанням не лише для вітчизняної, а й для світової культури.


Іван Франко — Прометей вітчизняної літератури, титан української прози, «мікроскопіст людської долі». Його творчий доробок за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. На сьогодні він є єдиним українським поетом, якого номінували на здобуття Нобелівської премії з літератури. Франко випередив свій час на кілька поколінь, тому його романістика не втратила злободенності через століття.


Марко Вовчок — псевдонім української письменниці Марії Вілінської. Тарас Шевченко називав її своєю дочкою, Пантелеймон Куліш - мовчазним божеством, а Віктор Домонтович охрестив моцартом любовних історій. Вона була єдиною в українській літературі жінкою-письменницею наприкінці 50-х років ХІХ століття. Її повість «Маруся» отримала нагороду Французької Академії і була перекладена багатьма мовами. Майже 40 років Марко Вовчок була постійним співробітником журналу «Magasin d’Education et de Recreation», у якому друкувався Жуль Верн.


Микола Куліш — знакова постать періоду Розстріляного Відродження, драматург, що мав талант світового масштабу. Усе своє життя він присвятив літературі. Писав навіть під час ув’язнення на Соловках. Відомо, що Куліш створив близько 15 п’єс, але ця цифра могла бути значно більшою, адже деякі твори драматурга вилучили. Разом із талановитим режисером Лесем Курбасом Микола Куліш заснував новий український театр.


Ольга Кобилянська — одна з найвідоміших українських письменниць та активна громадська діячка. Її твори ввійшли до золотого фонду української літератури, їх видавали за кордоном та вважали справжньою літературною сенсацією.

From the B&N Reads Blog

Customer Reviews